Як підготувати макет до друку

Як підготувати макет до друку
Додрукарська підготовка

Зробили дизайн, але він не готовий для друку. Що робити? Кожен макет чи дизайн, незалежно, чи розробляли ви, чи розробляли ми, потребує додрукарської підготовки.

Додрукарська підготовка, яку інакше називають prepress, по праву вважається одним з найважливіших етапів в процесі створення якісного поліграфічного продукту.

Вимоги до макетів для друку

Якщо ви не замовляєте макет у нас, розробляєте його самостійно, тоді вам потрібно дотримуватись певних вимог.

П.С. Якщо вам розробляє макет ваш дизайнер, обовʼязково скиньте йому або їй посилання на цю сторінку!

1. якість

Макет бажано, щоб був векторний, в такому випадку, ми самі зможемо підігнати ту якість, яка нам потрібна. Якщо макет збережений у растровому форматі .jpg то має бути розширення 300 dpi.

2. формат

Найкраще підходять формати .pdf, .eps, .ai, .tif, .psd. Також підійдуть .cdr, .jpg, .png (але дивіться пункт 1). Не підходять  gif, bmp, xls. Також не підходять макети зроблені у програмах Word, PowerPoint, Publisher.

3. розмір

Розмір має відповідати вашому замовленню. І обовʼязково має бути припуск по 2 мм з кожної сторони.

Наприклад: якщо готова візитка має розмір 50×90 мм, то розмір підготовленого макету має бути 54×94 мм.

4. безпечна відстань

Готуючи макет для друку, ви повинні врахувати безпечні поля. Що ми маємо на увазі: якщо ви готуєте макет круглої наклейки, розміром 50×50 мм, то важливі елементи краще всього тримати в полі 40×40 мм. В такому випадку, при обрізці не буде помітна похибка.

У нас є детально розроблені шаблони для створення макетів. У цих шаблонах розмічені поля під обрізку, а також безпечні поля, в межах яких потрібно розміщувати важливі елементи дизайну.

5. колір

4.1. Дуже важливий пункт, оскільки є багато непорозумінь саме по відображенні кольору. Макети ми кидаємо в друк у кольоровій гаммі CMYK.

Існує ще колірна гамма RGB, вона призначена для відображення зображень на екрані. Якщо у вас RGB, і він переводиться у CMYK, то це зовсім інші відтінки. Потрібно зразу створювати макет у правильному кольорі! На екранах гаджетів та комп’ютерів, колір ніколи не буде відповідати тому, який надрукований, бо це різні види відтворення кольору.

4.2. Кольори мають бути якомога чистих відтінків, тобто змішування 2-3 фарб. 

Наприклад: CMYK для червоного: 0, 100, 100, 0 – це чистий колір.

4.3. Кольори обов’язково мають бути БЕЗ ПРОЗОРОСТЕЙ. Краще зробити світліший відтінок за допомогою кольору, ніж прозорості.

4.4. Мінімальне забарвлення кольору 20%, Максимальне забарвлення кольору 300%

6. шрифт

Існує 100000+ шрифтів, є звісно платні та безкоштовні. Коли ви використовуєте шрифт, то маєте розуміти, що теоретично в нас його може не бути.

Щоб ми не шукали шрифт, який ви використали, то потрібно його переводити у криві!

Ще один важливий нюанс, шрифти мають бути не дуже тонкими, бо вони можуть погано надрукуватися і їх буде погано видно.

Розмір шрифта має бути не менше 5 пт. Товщина ліній не менше 0,2 мм.

Оскільки, є дуже тонкі шрифти, при друці вони погано задруковуються. Краще використовувати товстіші.

7. зображення

Всі картинки, фото, які використані у вашому макеті, потрібно вбудувати (вмонтувати). Оскільки, коли ви кидайте макет у векторному форматі, у нас немає ваших фото чи картинок, тому коли відкривається макет вони просто зникають.

FAQ

Так, можна. У нас є розроблена детальна інструкція, як підготувати макет для друку у Canva. Просто напишіть це нашому Direct-менеджеру і він скине вам готову інструкцію.

У нашій базі даних зберігаються всі макети наших клієнтів. Тому, якщо ти загубив десь макет бірочки, або тобі потрібно надрукувати повторну партію листівок, напиши нам “Повторити” і ми все гарно надрукуємо:)

Зробити замовлення

Заповни всі поля, для того, щоб ми змогли правильно і коректно прийняти замовлення.